Aralık 2017 Sonu Portföy Durumu

Aralık 2017 sonu itibariyle portfoyum su sekilde;

Toplam portfoy buyuklugumun Ocak 2017 basindan Aralık 2017 sonuna kadar gelisimi su sekilde oldu.

Yukaridaki portfoy gelisimi tablosunda gorulebilecegi uzere Aralık ayi icinde hem benim para eklemelerim hemde BIST’in yonunu yukari dondurmesi sonucunda portfoyum pozitif yonde %8.27 artis gosterdi.

Yillik bazda 2017 yilinda portfoyum 9.290 TL’den %156’lik bir artis ile 23.795 TL’e yukseldi. Tabii ki bunda portfoyume benim ekledigim paralarin rolu buyuk, yani tamami borsadan getiri degil. Onun hesabinida daha sonra ekleyebilirim belki buraya.

Temettu gelirime gelince; 2017 yili icin temettu gelirim, Aralık sonu itibariyle mevcut hisselerime gore asagidaki sekilde gereklesiyor.

Asagidaki tabloda egerki elimdeki hisseler 2018 yilinda da ayni miktarda temettu verirlerse; Aralık 2017 sonu itibariyle elimde bulunan hisse miktarlarina gore ne kadar temettu alirdim bilgisi yer almakta. (Burada BRISA’nin 2017’de temettu vermedigini ve 2018’de de vermeyecegini kabul ediyorum)

Not: Burada bahsettiğim kendime ait görüşlerim hiç kimse için bir yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.

2 thoughts to “Aralık 2017 Sonu Portföy Durumu”

 1. Selamlar,

  Tebrik ederim 🙂 Çok güzel sonuçlar elde etmişsiniz. Kazanç ve temettü çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim:)

  Saygılar.

  1. Cok tesekkur ederim Temettu Emeklisi.

   2017 genel olarak iyi bir yildi borsa acisindan. Eminim ki bundan sonraki butun yillar bu sekilde olmayacak. Yani, daha verecek cok sinavimiz var Allah saglik versin.

   Size de basarilar diliyorum 2018 yilinda.
   Saygilar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.