Temmuz 2018 Sonu Portföy Durumu

Herkese merhabalar,

Borsada her ne kadar kazanıyor gibi görünsemde, Temmuz ayı sonu itibariyle anne-babalarımızdan (4 kisiden 1’ini) birini kaybettik. Böyle bir durumda da insan ister istemez hayatı, gündelik hırsları ve telaşeleri sorguluyor.

Temmuz 2018 sonu itibariyle portföyüm şu sekilde;

Toplam portföy büyüklüğümün Ocak 2017 başından Temmuz 2018 sonuna kadar gelişimi şu şekilde oldu.

Yukarıdaki portföy gelişimi tablosunda görülebileceği üzere bu ay içinde yatırım hesabıma çok az nakit ekleyebildim. Temmuz 2018 içinde malumunuz döviz kurlarındaki dalgalanmalar hayli heyecan verici oldu. Dolar ve Euro aldı başını gidiyor…

Aşağıdaki tabloda elimdeki hisselerin 2018 yılında verecekleri temettü miktarları görülebilir. Gerçi artık Aselsan haricinde temettü verecek bir hisse kalmadı ama yinede tabloyu buraya ekleyim.

Aşağıdaki tabloda eğerki elimdeki hisseler 2019 yılında da aynı miktarda temettü verirlerse; Temmuz 2018 sonu itibariyle elimde bulunan hisse miktarlarına göre ne kadar temettü alırdım bilgisi yer almakta. (Burada BRISA’nın ve HEKTS’ın 2018’de temettü vermediğini ve 2019’da da vermeyeceğini kabul ediyorum)

Ağustos ayında yeni alımlarım olacak kısmetse. Onları da sizinle paylaşacağım. Eylül ve Ekim ayında belki hisseden çok gram altın alımı yapabilirim.

Not: Burada bahsettiğim kendime ait görüşlerim hiç kimse için bir yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.

4 thoughts to “Temmuz 2018 Sonu Portföy Durumu”

 1. Merhaba,

  Gelişmeleri takip ediyorum. Bana da ilham veriyor.
  Yeni yazınız geldiğinde bildirim gelecek şekilde bir e-posta bilgilendirmesi mevcut mu? Aksi durumda sayfanızı arada bir açarak yeni yazı var mı diye bakıyorum.

  Hayırlı kazançlar

  1. Cihan Bey selamlar,

   Yorumlariniz icin tesekkurler. Belirtiginiz sekilde email ile haber verme olayini bir arastiracagim.

   Saygilar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.